BIP Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie MBP Szczecin Biuletyn Informacji Publicznej
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
 • Wersja kontrastowa ALT + 4
 • język migowy
 • BIP
Grafika BIP
Strona główna/Jak korzystać z BIP

Jak korzystać z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy poprzez stronę główną znajdująca się pod adresem URL bip.dziadowakloda.pl lub poprzez wybranie ikony BIP znajdującej się na naszej stronie internetowej www.dziadowakloda.pl.

Informacje publiczne zawarte w Biuletynie zorganizowane są jako zbiór bazy danych, a ich udostępnianie odbywa się w oparciu o ich mechanizmy.

Stronę główną Biuletynu redaguje się w sposób umożliwiający modyfikacje menu podmiotowego i przedmiotowego, a także uwzględniając technologiczny rozwój systemu teleinformatycznego, w którym działa Biuletyn. Za obsługę zawartości i modyfikację menu odpowiada wdrożony w jednostce System Zarządzania Treścią InCMS BIP (z dodatkowymi, dedykowanymi modułami do obsługi BIP).

Na stronie BIP poprzez odpowiednie rozwijane menu jak i poprzez odnośniki tekstowe prezentowane są wszelkie dane, zgodnie z odpowiednimi ustawami i rozporządzeniami dotyczącymi informacji publicznej.

Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje menu. Pozycje menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu lub też do kolejnego podmenu zawierającego szereg podstron z informacjami.

Treści informacji publicznej są redagowane za pomocą:

 • tekstu,
 • załączników w postaci plików do pobrania,
 • zdjęć i grafik.

Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie - należy kliknąć na wybranej pozycji menu lub w przypadku wystąpienia wielu podstron, wybrać jedną z wyświetlonej listy.

Na treść podstrony składają się:

 • nagłówek informujący w skrócie o jej zawartości,
 • nazwa działu i podstrony w menu,
 • treść zasadnicza w postaci tekstu przeplatanego ewentualnie zdjęciami,
 • ewentualne załączniki w postaci plików do pobrania,
 • informacja o:
  • wytwarzającym - osobie, która przygotowała treść informacji,
  • odpowiadającym - osobie, która odpowiada za treści w BIP, najczęściej dyrektor jednostki lub administrator BIP,
  • publikującym - osobie, która jako pierwsza opublikowała informację,
  • aktualizującym - osobie, która zmieniała wprowadzaną informację.
 • rejestr zmian zawartości podstrony (jeśli zmiana nastąpiła) informujący o tym, jakich dokonano poprawek w jej treści lub o jakie informacje została uzupełniona (rejestr zmian pozwala na zapamiętanie wcześniejszych wersji dokumentu wraz z załącznikami - dostęp do nich uzyskuje się po kliknięciu odnośnika więcej).

Strona główna

Ta strona wyświetlana jest przy wejściu na BIP. Znajdują się na niej linki do wszystkich najważniejszych elementów BIP oraz podstawowe dane jednostki. Do każdego artykułu zamieszczonego w serwisie dotrą Państwo poprzez Menu "Menu Podmiotowe" zawierające najważniejsze dane podstawowe jednostki oraz "Menu Przedmiotowe" gdzie publikowane są aspekty bieżącej działalności oraz informacje często aktualizowane. W serwisie dostępny jest również dział "Pomoc" w którym zlokalizowane są elementy funkcjonalne BIP, "Mapa serwisu" lub moduł "Wyszukiwarki" oraz wniosek o udostępnienie informacji publicznej nie udostępnionej w BIP. W dziale "Pomoc" znajduje się również informacja dla osób uprawnionch ze specjalnymi potrzebami ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób głuchych lub głuchoniemych.

Mapa serwisu 

Przedstawia strukturę podległości poszczególnych działów witryny WWW/BIP.

Wyszukiwarka

WWW/BIP wyposażony jest wyszukiwarkę informacji pozwalającą w szybki sposób dotrzeć do żądanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk szukaj, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć odnośnik o będący nazwą danej strony.

Redakcja serwisu

Zawiera informacje o osobach redagujących BIP.

Rejestr zmian

Rejestr zmian wprowadzanych w zawartości BIP: dodanie, modyfikacja, usunięcie dokumentu.

Licznik odwiedzin

Wskazuje liczbę osób, które odwiedziły poszczególne podstrony.

Redakcja podstrony

Podmiot udostępniający informację
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
Pierwsza publikacja
Katowice IntraCOM.pl 2024-05-08 12:57
Aktualizacja publikacji
Ewa Krukowska 2024-05-14 13:28
Wytworzenie publikacji
IntraCOM 2024-05-14 13:26
Zatwierdzenie
IntraCOM 2024-05-14 13:26
Rejestr zmian podstrony
Liczba odwiedzin
wczytuję
do góry